Dovolená Kypr | Dovolená na Kypru

kypr-bg-header-title.png
     
         

Dovolená na Kypru

 

Kypr se svou celoroční nabídkou zájezdů je ideálním místem pro Vaši dovolenou. Můžete zde relaxovat na plážích, téměř 50 z nich je označeno modrou vlajkou, která svědčí o jejich čistotě. Nebo se kochat kulturními památkami zapsanými na seznamu UNESCO. Kypr je plný historických památek. Nejnavštěvovanějšími jsou zbytky starověkých měst, středověké kostely a kláštery, z nichž mnohé jsou zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, staré středověké křižácké hrady, opevnění měst, kostely, městské pevnosti nebo celé staré městské části. Ve výčtu památek nesmíme zapomenout  na Pohřebiště králů ležící nedaleko Paphosu, jenž je rovněž zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Krásné a čisté pláže, z nichž je téměř 50 označeno modrou vlajkou, přímo vyzívají k relaxaci a užívání si sluníčka. Není divu, že právě na jedné z těchto pláží, se kdysi zrodila Afrodita, starověká řecká bohyně lásky. Pro milovníky vína jsou po celý rok otevřena některá vinařství, kde Vás majitelé provedou po své výrobně a dají Vám ochutnat své výrobky. K cestě za kyperským vínem si můžete vypůjčit vůz v některé z autopůjčoven. Platí český řidičský průkaz. A pozor, na Kypru se jezdí vlevo!

Zájezdy na Kypr - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kypr!

 

 
 

Doprava a ubytování na Kypru

 

Jižní část Kypru – Kyperská republika je členskou zemí EU, měnou je euro. K návštěvě Kypru nepotřebujete žádná víza, stačí jen občanský průkaz nebo pas, letenka, čtyři hodiny letu a můžete si vychutnávat písčité pláže, průzračně azurové moře, nádherné přírodní scenérie a centra s rušným společenským životem. To jsou atrakce, které lákají na Kypr turisty z celéhosvěta. Ostrov je přístupný také po moři - trajekty, které Vás i s autem naloží, vyplouvají z řeckého Pirea.

          

Ubytování je vhodné zajistit předem, protože ubytovací kapacity jsou během letní sezóny většinou již plné a ceny dojednané na místě jsou pak často vyšší. Můžete si pronajmout rekreační dům nebo hotelový apartmán. Nechybí ani možnost ubytování v kempech nebo studentských ubytovnách. Hotely na Kypru jsou většinou nově postavené a jsou na velmi vysoké úrovni. Téměř každý hotel má vlastní bazén, bar i restauraci, nezřídka k němu patří i tenisový kurt a fitnesscentra, takže uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. V zimní sezoně, od poloviny listopadu do poloviny března, je cena za pokoj snižována někdy až o 50 procent.

Sport na Kypru

 

Vyznavači sportu si přijdou na své po celý rok. Kypr nabízí nepřeberné množství příležitostí od plavání, potápění, vodních lyží a skútrů přes tenis a golf až po fotbal. Rozmanitý terén je příležitostí k jízdě na horském kole. Půjčovny kol najdete ve všech městech. Kypr nabízí příležitost i k pěší turistice a horolezectví. Máte možnost využít nabídek na výlety z Limasolu a z paluby lodi obdivovat pobřeží Egypta, Izraele a Libanonu a samozřejmě Řecké ostrovy. Vyznavači plachtění a jachtingu si zde také přijdou na své. Velmi oblíbené jsou i výlety jeepem, které umožní poznat i těžko dostupné odlehlé oblasti ostrova. V zimě jsou v pohoří Troodos v provozu sjezdovky.

Rady a užitečné informace

 

V chování je dobré dodržovat některá pravidla. Například chodit po ostrově s obnaženou horní polovinou těla, znamená v očích Kypřanů zesměšnit se. Při návštěvách kostelů a mešit je vhodné mít zahalená ramena a kolena. Do mešit vstupujte zásadně bosí. V kostelech nekřižte ruce ani nohy a neotáčejte se zády k ikonám, pokud stojíte v jejich bezprostřední blízkosti – to pro Kypřany znamená provokaci a projev pohrdání. Pokud nejste s něčím spokojeni, nezvyšujte hlas. Kypřané řeší své problémy potichu.

Úřední jazyky: řečtina a turečtina
Další nejčastěji používaný jazyk: angličtina
Časové pásmo: GMT + 2
Měna: Euro
Tísňová volání: 112

Česká ambasáda na Kypru
48 Arsinois Str., Acropolis, P.O. Box 5202, 1307 Nicosia,
tel. 00357-22/421118, 314058, fax 00357-22/421059.

Honorární konzulát České republiky
Limassol 3095,
tel. 0035725/343111, fax 0035725/345834.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje