Tipy na výlet Larnaca | Okolí Larnacy

kypr-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa v okolí Larnaky

 

V Larnace a jejím okolí naleznete jak krásné pláže, tak zajímavé historické památky. Je zde mnoho možností k aktivnímu trávení Vaší dovolené.

Oblíbenou atrakcí v Larnace je Slané jezero, které je zimním útočištěm plameňáků a dalších stěhovavých ptáků, v létě však vysychá a zůstává po něm jen vrstva soli.

Nedaleko je jedna z nejznámějších muslimských památek - mešita Hala Sultan Tekke, místo Muslimské poutě, o kterém se říká, že je místem posledního odpočinku tety proroka Mohammeda. Z křesťanských památek stojí za zmínku byzantský kostel svatého Lazara postavený v 10.s toletí. Lazar – patron města, vzkříšený Ježíšem z mrtvých, měl utéct právě na Kypr do dnešní Larnaky. Uvnitř kostela se nachází dvě pozoruhodné ikony a sarkofág.

Za návštěvu stojí i The Pierides foundation muzeum se soukromou sbírkou archeologických nálezů historických předmětů nalezených po celém Kypru.

Nedaleko od Larnaky se nachází nejznámější a nejoblíbenější přímořské letovisko na celém Kypru Agia Napa. Město bývalo rybářskou vesnicí, která se proměnila v letovisko s překrásnými plážemi, např. New Golden Beach nebo nejkrásnější pláží ostrova Nissy Beach, které jsou oceněny modrou vlajkou EU.

          

V blízkosti Larnaky můžete navštívit kostel Panagia Angeloktisti s  mozaikou Panny Marie v životní velikosti. Další zajímavostí je jeden z nejstarších mužských klášterů na Kypru Stavrovouni, kde je dodnes uschována část Kristova kříže, a proto se klášter stává častým cílem poutníků. Poskytuje překrásný pohled na okolní krajinu, ale podle tradice sem ženy nesmějí. Návštěvu vesnice Lefkara, kterou proslavila výšivka známá jako „lefkaritika“ a stříbrné výrobky, můžete využít k nákupu dárků a suvenýrů. Navštívit zde můžete také The Fatsa Wax Museum otevřené v květnu 2005 s více než 150 voskovými modely ze života Kypřanů od neolitu po současnost. Naleziště jedné z nejdůležitějších neolitických osad světa se nachází v místě Choirokoitia.

Nezapomenutelné zážitky pro dospělé i děti nabízejí zábavní parky v okolí Larnaky např. Lucky Star Park - jeden z největších na Kypru, velbloudí park Mazotos nebo centrum pro bowling Kmax Bowling s deseti bowlingovými dráhami.

Pro milovníky dobrodružství jsou určeny výlety v ponorce k vraku lodi Zenobia potopené v hloubce 40 m. V Larnace je významný jachtařský přístav, a protože se teploty v zimě pohybují kolem 17 stupňů, přijdou si vyznavači plachtění a jachtingu na své po celý rok.

Vybrané zájezdy Larnaca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kypr!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje