Protaras | Dovolená Protaras

kypr-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Protarasu

 

I podle místních obyvatel má Protaras ty nejkrásnější pláže ostrova, na kterých můžete trávit svůj volný čas jak lenošením, tak aktivně. Na rušné Protaras Avenue si do sytosti užijete zábavy, téměř jako v Las Vegas. Protaras leží na východním pobřeží na úzkém pruhu členité přímořské roviny v oblasti Paralimni asi 50 km od letiště v Larnace. Historie města Protaras sahá stejně tak jako historie celého ostrova až do starověku, vzpomínkou je například kostelík zasvěcený proroku Eliášovi, z něhož se Vám naskytne nádherný pohled do okolí. Pro oblast kolem tohoto letoviska jsou charakteristické větrné mlýny a ovocné zahrady. Místní tvrdí, že Protaras oplývá nejhezčími plážemi na Kypru, a proto se sem během horkých letních víkendů stahují především lidé z hlavního města, aby si zde užili příjemně strávené chvíle na pláži.

Vybrané zájezdy Protaras

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kypr!

 

Dovolená na Protarasu

 

Protaras není jako klasická řecká městečka. Centrum města je tvořeno rušnou ulicí Protaras Avenue, kde najdete velké množství zábavy, jako jsou diskotéky, bary, restaurace a obchody. Množstvím barů a heren spíše připomíná Las Vegas a život tu začíná s večerním chládkem. V Protarasu najdete i mnoho hospůdek, které lákají k posezení v příjemné atmosféře a kde se můžete zaposlouchat do živé hudby a ochutnat typickou kyperskou kuchyni.

          

Pláže s jemným bílým pískem lákají mnoho turistů i místních obyvatel během celé sezóny. Asi nejznámější je díky pláži Fig Tree Bay, která je dlouhá několik desítek metrů. Další známé pláže jsou Pernera Beach a Konos Bay. Pro ty, kteří na pláži nedovedou jen nehybně ležet, je k dispozici mnoho míst s nabídkou vodních sportů od windsurfingu, jachtingu až k létání na padácích, včetně půjčoven sportovního vybavení. Pokud Vás zajímá podvodní svět, měli byste určitě vyzkoušet potápění a využít nabídku některé z potápěčských škol, které nabízejí různé kurzy. V okolí je mnoho malých ostrůvků a romantických izolovaných útesů, které jsou ideální pro potápění.

Ubytování a doprava na Protarasu

 

Tak jako na ostatních místech ostrova i zde se můžete ubytovat v rekreačních vilách, které jsou luxusně vybavené, součástí bývá i bazén, kulečníkový stůl atd., nebo v jednom z moderních hotelů, které nabízejí vlastní bazén, bar i restauraci, tenisový kurt a fitnesscentra i večerní zábavní programy. V nabídce mnoha hotelů je pamatováno i na rodiny s dětmi – takovéto hotely nabízejí dětská hřiště a bazény.

Město se nachází ve východní části ostrova poblíž tureckých hranic, několik minut autem od města Ayia Napa. Pakliže jste odkázáni na autobusy, nezoufejte, z letiště Vás autobus do Protarasu zaveze. Jestliže si chcete dopřát více pohodlí a nevadí Vám zaplatit trochu více, jeďte taxíkem.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje