Tipy na výlet Protaras | Okolí Protarasu

kypr-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa v okolí Protarasu

 

Můžete také navštívit okolí Protarasu, nachází se zde aquapark, Národní park a město duchů.

V blízkosti nedalekého města Paralimni, kde jsou překrásné kostely, mnoho obchodů, restaurací a příjemné kavárny, se nachází aquapark Protaras Funpark Waterpark, jehož návštěva patří k nejkrásnějším zážitkům. Otevřeno je v sezóně od dubna do října.

Nedaleko Protarasu se rozkládá Národní park Kavo Gkreko s nádhernou přírodou, plážemi a několika skalními jeskyněmi. Roste zde mnoho druhů rostlin, například chryzantémy a divoká cibule a žije množství různých druhů živočichů. Oblastí parku bylo vyznačeno devět přírodních stezek. Tyto stezky je možné projet i na kole. Jedna ze značených turistických tras zavede návštěvníky ke Kyklopově jeskyni. Nad jeskyní stojí kostelík Agioi Anargyroi, který tvoří kontrast s hlubokou modří moře a slouží jako místo úniku před horkem pláže.

          

Městem duchů je nazýváno město Varosha, kdysi moderní turistická destinace s hotely, plážemi a vším co k ní patří. V roce 1974 při turecké invazi většina řeckých obyvatel opustila své domovy jen s nejnutnějšími věcmi denní potřeby, protože se domnívali, že se brzy vrátí do svých domovů. Turci však zabránili komukoli v návratu. Současná vláda pracuje na plánu obnovení destinace a tato oblast by měla být opět otevřena pro cestovní ruch v roce 2010.

Vybrané zájezdy Protaras

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kypr!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje